Get Adobe Flash player
Home Aktualności CSR Challenge – stwórz odpowiedzialny biznes

CSR Challenge – stwórz odpowiedzialny biznes

plakat csr challenge mFirma REVICO SA jest sponsorem konkursu pt.: "CSR Challenge – stwórz odpowiedzialny biznes" - organizowanego przez Ambasadorów CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z lokalnym komitetem AIESEC Polska w Łodzi, Studenckim Kołem Naukowym SKN EkoBiznes oraz łódzkim oddziałem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Jest to konkurs ogólnopolski, który ma na celu wyłonienie oraz wdrożenie w życie najlepszego pomysłu na biznes odpowiedzialny społecznie. Konkurs trwa od 22 kwietnia do 5 czerwca 2013 oraz składa się z dwóch etapów.

I ETAP

Od 22 kwietnia do 26 maja 2013 studenci wysyłają formularz konkursowy (dostępny na stronie www.lob.org.pl) na adres mailowy konkursu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W udostępnionym formularzu należy zamieścić krótki opis i biznesplan swojego pomysłu na nową firmę, oraz oraz odpowiedzieć na pytania.

II ETAP

Do drugiego etapu przejdą najlepsze projekty wyłonione w głosowaniu Jury. Finał konkursu odbędzie się 5 czerwca 2013 w Łodzi, gdzie każdy z finalistów będzie miał 10 minut na zaprezentowanie swojego pomysł na biznes i 10 minut na pytania od Jury. Na zwycięzce czekają cenne nagrody: tablet, oraz możliwość darmowego dwumiesięcznego przetestowania swojego pomysłu na biznes w ramach programu preinkubacjii w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Łodzi.

 

„CSR Challenge" to nie tylko konkurs, od 7 maja dla uczestników organizowane będą następujące szkolenia:

 - 7 maja godz 18:00 Siedziba Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

  „Pobudź swoją kreatywność" – Magdalena Kurowska

 - 8 maja godz 13:15 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego sala E211

  „Od pomysłu do realizacji – moja własna firma" Tomasz Tomczak Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

 - 15 maja godz 13:15 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego sala E211

  „Społeczna odpowiedzialność biznesu jako fundament Twojego przedsiębiorstwa" - Piotr Sobolewski koordynator programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu

 - 16 maja godz 13:15 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego sala E115

  „Załóż swój własny biznes juz dziś - czyli co,gdzie, kiedy" - Krzysztof Edward Bońkowski Fundacja eBiznes Club

 

Zapisy na szkolenia proszę przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w mailu podając szkolenie jakim są Państwo zainteresowani, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Konkurs „CSR Challenge – stwórz odpowiedzialny biznes!" daje możliwość wszystkim kreatywnym i przedsiębiorczym studentom zaprezentowania swojego pomysł na odpowiedzialny biznes przed ekspertami. Zwycięstwo w konkursie to nie tylko konstruktywny feedback to także wsparcie we wdrożeniu biznes planu w życie.